לישון (לא) כמו תינוק: כך פורצים לבייבי מוניטור

יש בבעלותכם מכשיר בייבי מוניטור? יעל מה-טוב ועומר שוורץ, חוקרי סייבר, הגיעו לאולפן כדי להראות לנו כמה קל לפרוץ אל מכשירים “חכמים” וללמד מה ניתן לעשות כדי להתגונן מפורצים

הכותרות אמנם מחו”ל אבל הפחדים לגמרי מקומיים – התינוק ישן – ובקלות שלא תיאמן מישהו יכול להתחבר למצלמה שאמורה להגן עליו, לחבר בין ההורה לתינוק ופשוט להשתלט עליה. לא תאמינו כמה קל לעשות את זה והכי חשוב איך תתגוננו. יעל מה-טוב ועומר שוורץ, חוקרי סייבר ודוקטורנטים מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב, הדגימו לנו באולפן איך ניתן לפרוץ לבייבי מוניטור ומה ניתן לעשות ברגע שמשתלטים עליו.

מה-טוב מסבירה שככל שמוצרים כמו מצלמות חכמות, פעמוני כניסה חכמים, מדיחים חכמים ואפילו מכונות כביסה חכמות, הופכים לחלק מחיינו כך גם הסיכון שבשימוש בהם גדל. פריצה אל כל מה שמוגדר כ”חכם” קלה כל כך עד שהאקרים רבים חושבים שההסבר שמה-טוב ושוורץ נותנים על התגוננות הוא פשוט מיותר. הפריצה למכשירים היא בלתי נמנעת.התופעה כל כך רחבה עד שמהצצה חטופה באתרים בחו”ל ובישראל אפשר לצפות בלייב באלפי מצלמות שנפרצו ומעבירות תכנים ב”לייב” ללא ידיעת בעליהן: בר בלוס אנג’לס, בריכת שחיה בצ’כיה ואפילו וידיאו מחדר בית אבות בישראל אותו כמובן הקפדנו לצנזר.

שוורץ אומר כי את היכולת לפרוץ אל מצלמת הבייבי מוניטור שהביאו איתם לאולפן, רכשו השניים דרך פירוק של מצלמה דומה ולמידת החסרונות המובנים שבה. רוצים לדעת איך אתם יכולים להגן על עצמכם מפני פריצה? צפו בקטע המלא.

מקור: MAKO

Skip to content